logos.png
grafika
Olecki „Olimpijczyk”
24-10-2016Anna Turowska

W Raciborzu, 16-18 września 2016 r., odbyły się Ogólnopolskie Zawody Niesłyszących w Biegach Przełajowych. Ich organizatorem był Polski Związek Sportu Niesłyszących w Lublinie, a współorganizatorem i gospodarzem – Szkolny Klub Sportowy Głuchych Odra Racibórz. W rywalizacji uczestniczyło 50 zawodników. Rozegranych zostało 8 biegów w kategorii wiekowej do lat: 12, 16, 19 i powyżej 19 z podziałem na dziewczęta i chłopców.

Reprezentacja Szkolnego Klubu Sportowego Niesłyszących „Olimpijczyk” spisała się doskonale. Nasi lekkoatleci zdobyli 4 medale, w tym 2 złote – Adrian Marcinkiewicz na dystansie 6 km i Monika Wierzchowska na dystansie 4 km oraz 2 srebrne – Kamil Kowalewski na dystansie 2 km i Karolina Karwowska na dystansie 3 km. W finale znaleźli się także Dominik Palewicz – IV miejsce i Jakub Bąkowski – VI miejsce, obaj na dystansie 2 km. W punktacji ogólnej SKSN „Olimpijczyk” uplasował się na III miejscu – relacjonuje Regina Jakubowska, Prezes SKSN „Olimpijczyk”, trener koordynator kadry lekkiej atletyki.

Natomiast w Lublinie od 30 września 2016 r. do 2 października 2016 r., została zorganizowana Ogólnopolska Spartakiada Sportowa Młodzieży Niesłyszącej w lekkiej atletyce w kategorii wiekowej do lat 11, 14 i 17. W Spartakiadzie uczestniczyło 118 zawodników z 9 klubów, tj. IG Warszawa, ŁKSG Łódź, Mazowsze Warszawa, Niedźwiadek Przemyśl, Odra Racibórz, Olimp Wejherowo, Olimpijczyk Olecko, UMKSN Poznań i Spartan Lublin. Organizatorem zawodów był Polski Związek Sportu Niesłyszących. Zawodnicy „Olimpijczyka”, pod kierownictwem nauczycieli Reginy Jakubowskiej i Jerzego Olszewskiego, wrócili do Olecka z 11 medalami, w tym 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe.

Złoty medal zdobył: Marcin Domel w rzucie piłeczką palantową, Kacper Tydman w skoku w dal i biegu na 60 m, Kamil Kowalewski w biegu na 1.000 m. Srebrny medal wywalczył: Kacper Tydman w biegu na 300 m, Jakub Bąkowski w skoku w dal, Dominik Palewicz w biegu na 1.000 m oraz sztafeta 3x100 – Kacper Tydman, Jakub Bąkowski, Dominik Palewicz. Brązowy medal otrzymał: Jakub Bąkowski w rzucie piłeczką palantową, Dominik Palewicz w skoku wzwyż, Dawid Jankowski w skoku w dal.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zdjęcia: archiwum SKSN „Olimpijczyk”.